Zmrzlina z levandule a bielej čoko

Už dlhšie som nad týmto počinom rozmýšľala..ale bola zima, nechcelo sa mi, nebol čas…stále niečo. Veď to poznáte. A tak som si včera povedala, že dosť. Plus varenie ma ukľudnuje a plus mám o dôvod viac….spraviť niekomu radosť. Takže ak aj vy čakáte nejakú dôležitú návštevu a neviete čo, táto zmrzka je na slnečné poobedie úplne ideálna.

image2 (1)

Ráno si ju raz dva nachystáte (pretože to nie je fakt nič komplikované) a poobede už vychutnávate na slniečku. Aspoň takýto je môj plán.

Ak ste už v kuchyni, tak si pustite skvelú skladbu Walking On A Dream od Empire of the Sun a nachystajte si:

  • 1 a štvrt šálky 33% smotany
  • 3/4 šálky mlieka (ja som použila obyč bezlaktózové)
  • menej ako 1/2 šálky trstinového cukru
  • 175g bielej čoko
  • 2 PL sušenej levandule
  • štipku soli

Do kastrólika šupneme smotanu, mlieko, cukor, soľ a levanduľu. Zahrejeme, kým sa cukor nerozpustí a potom kým sa nám začnú robiť bublinky na okrajoch hrnca. Nesmie sa nám to variť. Zakryjeme a necháme hodinku tak. Smotana chytí neskutočnú levanduľovú príchuť.

Po hodinke prejeleme našu hmotu cez sitku a zbavíme sa kvietkov levandule. Čokoládu si rozpustíme nad parou a tekutú prilejeme ku smotane a znovu zahrievame na cca 85 °C. Necháme vychladnúť a potom už len šupneme do mrazničky (ak nemáte zmrzlinovač ako ja).  Sem tam premiešame a pred servírovaním vytiahneme trošku skôr z mrazničky.

image1 (1)

A čuduj sa svete, fakt je super !!! :)

Krásny deň

Z

Print Friendly