Kam na raňajky v LJ city

Ljubljana je skvelé mesto. Malé, príjemné, čisté, ľudia tam triedia odpad, jazdia na bicykloch a majú psov. No nemiluj to tam. Ja som sa zamilovala a hneď. A som tam tak často, že niektorí moji známi si dokonca myslia, že tam bývam. Nie nie…zatiaľ nie. Ale, časté návštevy spôsobili to,  že som si tam našla svoje obľúbené miesta a veľmi rada by som Vám niektoré z nich odporučila, aby ste vedeli kam ísť, ak sa aj vy vyberiete do LJ city (ako toto mesto voláme my).

Takže kam na raňajky? 

Le Petit Café

Adresa: Trg francoske revolucije 4, Ljubljana

Otváracie hodiny: 7:30- 01:00

Toto miesto sme objavili ako prvé a veľmi sme si ho obľúbili. Stalo sa takým našim raňajkovým, kde chodíme na zdravé smoothie, eggs Lorraine, croissanty a “padalšna čarna kava” – po našom espresso lungo. V lete je to dokonalé miesto, kde stretnete zmesku rôznych ľudí- od lokálnych až po turistov, mladých hipsterov, ale aj postaršie distingvované dámy. Ale koho tam určite stretnete sú mini vrabce, ktorých je tam asi miliarda a nehanbia sa Vám ukradnúť kúsok jedla/cukru priamo z taniera.

FullSizeRender

Biró

Adresa: Gornji trg 15, Ljubljana

Otváracie hodiny: 09:00- 00:00

Relatívne “new kiddo in the city” vo veľmi milej a útulnej uličke smerujúcej na hrad. V lete si sadnete von a máte výhľad buď na hrad alebo do centra na krásne námestie s fontánou. Fakt to stojí zato. Milý servis, super káva…prenádherné príbory a ručne robené taniere od slečny menom Hana Karim, ktorá pochádza priamo z LJ. My si tam dávame Eggs Benedict s avokádom, kozím syrom a slaninkou- fakt je to skvelé. Ale, už padla aj domáca granola ako jedna z možností. Toto miesto si zaslúži Vašu návštevu.

image1

image2

EK

Adresa: Petrovškovo nabrežje 65, Ljubljana

Otváracie hodiny: 07:00- 18:00

Pre nás najnovšie raňajkové miesto, ale zato asi najobľúbenejšie. Servis ultra milý, káva super skvelá (cappuccino s ryžovým mliekom), voda hneď na stole. Absolútne netuším, kto stojí za týmto miestom, no vyzerá to na nejakú partičku super ľudí, ktorí vedia, čo robia a ako to robiť. Jedlo je jednoduché, no zaujímavé… či sú to raňajky  alebo obed… hlavné jedlo alebo dezert. Dokonale sa vyhrali s interiérom !!! Fakt pecka! A ak Vám nevadí, že nesedíte priamo v centre, ale trošičku ďalej a dáte si ráno super prechádzku popri rieke, alebo cez jednu z najstarších uličiek v meste, tak toto je to pravé miesto aj pre Vás. Palec hore !

image1 (1)

 

Bookujte letenky smer LJ čím skôr !!!!

Krásnu nedeľu

Z

Print Friendly