Česká barová stálica v LemonTree

LemonTree-Sky Bar-Rum Club v Bratislave pozná asi každý nadšenec dobrého pitia a drinkov. Mohlo by sa zdať, že podnik dýcha istou dávkou luxusu, no nazvime to, že si skôr držia úroveň a kvalitu, ktorú dokáže úplne skvele prezentovať svojim hosťom. V coctailovom svete je zvyčajné, že si barmani dajú takzvaný „guestbartending“ čiže hosťovanie za iným barom. Prinesú svoje menu, prezentujú signature drinky zo svojho baru, zmenia trošku atmosféru. A presne takto to vyzeralo vo štvrtok v LemonTree.

crew

Guestbartendingu sa zhostili chlapci z pražského AnonymouS bar a AnonymouS Shrink’s Office. Priniesli svoje menu s typickými drinkami, nasadili masky a zábava sa mohla začať.

shrinks office -manhattan

shrinks office - old fashioned

Pražský AnonymouS bar sídliaci na Michalskej 12 v centre Prahy Vás zaujme svojimi funky drinkami a neskutočne zábavnými servismi. Do Bratislavy si priniesli svoje 3 najlepšie drinky, ktorými sa chceli prezentovať. Twist na Singapure podávaný vo volejbalke pripomínajúci Piatka z filmu Stroskotanec, ďalší coctail bol podávaný vo vtáčej búdke a posledný inšpirovaný počítačovou hrou Assasin Creed, takže hostia dostali svoj drink podávaný na kovovom noži. Marek Štochl, ktorý reprezentoval Anonymous v tento večer bol za barom neskutočný. S maskou Anonymous crew na tvári vytváral jeden skvelý drink za druhým.

assasin creed

31

singapure

Sesterský podnik a hlavne novootvorený AnonymouS Shrink’s Office, ktorý sa nachádza tak isto v centre Prahy na Jungmannovej 11 to poňal zábavne. Respektíve prišli ukázať tunajším obyvateľom a coctailovým fanatikom ako sa to dá aj inak robiť. Ich podnik vyzerá ako malá, utajená psychiatrická pracovňa. Pár stolíkov, je potrebné mať reservačku, aby ste sa tam dostali. Coctailové menu neexistuje. Teda, existuje vo forme fľakov. Hosť dostane do ruky kartičky s rôznofarebnými fľakmi a ten, ktorý mu je najbližší alebo ho najviac očaril, tak podľa tohto mu barman pripraví jeho drink. Takto nám to vysvetlil barman Václav Šnytr, ktorý pôsobí práve v tomto bare. Nenájdete u nich žiadne brandované alkoholy, ale len samé neoznačené fľaše. Prečo? Majiteľ a zároveň barman Filip Stránsky nám prezradil, že si vyrábajú vlastné blendy (čiže zmesi) z každého druhu alkoholu, ktoré potom následne infuzujú a dávajú im svoje vlastné chute. Takže ak chcete niečo maximálne špecifické, spravte si cestu do Prahy a navštívte tento podnik.

28

26

Za barom im asistovali skvelí chlapci z Lemon-u, ľudia sa bavili, Filip kúzlil a ohuroval najmä ženy, ale aj chlapov svojimi kúzlami. Počas večera sa rozdávali malé Gimlet-íky, len tak pre radosť, sem tam nejaká Becherovka do nálady. Podnik bol plný, prišli takmer všetci z okolitých bratislavských coctail barov a mám pocit, že celý večer mal istú rodinnú atmosféru. Skvelý fotograf  Marek Stašák tam celý večer pobehoval a poctivo všetko dokumentoval, za čo mu ďakujeme, pretože tie fotky sú proste božie. Bodaj by takýchto večerov, chcelo byť viac. Sama som zvedavá, čo to bude najbližšie.

signature masks

 

Majte aj vy dokonalý večer

Z

Print Friendly