10 vecí, ktoré by mal vedieť každý, kto chce piecť koláč

Dnes je Veľkonočná nedeľa, tak som sa rozhodla sem hodiť niečo jemne edukatívne, čo by Vám mohlo pomôcť pri vašich “baking skills”.

image1 (2)

1. Používaj ingrediencie izbovej teploty

Daj ich von z chladničky hodinu pred začatím. , tak sa z neho ľahšie vyšľahajú krémy s pridaním cukru. Vajíčka a maslo sa nebudú rozdeľovať a vaječné bielka sa ľahšie vyšľahajú ako keby boli studené.

2. Opatrne s krémom z masla a cukru

Nedá sa len tak zmiešať, funguje tu aj vzduch, ktorý napomáha ku vzniku koláča. Niekedy to môže trvať aj 10 minút, kým krém nadobudne “našuchorený” efekt.

3. Skontrolujte, či múka a kypriace látky sú čerstvé

Ak už prešli yáručnou dobou, môže sa stať, že to bude mať vplyv na to, ako bude Váš koláč chutiť a ako veľmi vystúpi v rúre.

4. Postupujte podľa receptu

Pečenie je veda a existuje dôvod pre inštrukcie. Ak ste vyzvaní na použitie nesoleného masla alebo veľkého vajíčka, urobte tak. A nikdy nepridávajte extra prášok do pečiva “len pre istotu”. Prečo? Vzhľadom k tomu, že sa cesto zvýši viac ako štruktúra penového materiálu môže držať,  tak sa zrúti. Navyše to bude chutiť horko a mydlovo.

5. Merajte Presne

Digitálne váhy sú lepšie ako šálok alebo vizuálna rovnováha. Môžete tiež vážiť mlieko a vodu: 1 ml = 1 g

6. Pridávajte suché prísady do mokrej

To pomáha zabrániť tvoreniu hrudiek. Odporúčam pridať suché ingrediencie na 3x.

7. Preložte jemne, ale dôkladne

Použite gumovú stierku alebo veľké kovové lyžice. Otáčaním misku smerom hore dnom s jednou rukou, zatiaľ čo pomocou druhej použijeme špachtľu / lyžicu, zdvíhanie zmesi hore a z dna misy v pohybe čísle– osem. Nepremiešajte.

8. Použite správnu formu

Koláč potrebuje niekedy menej alebo viac, ak je v zlej forme. Čierne formy absorbujú viac tepla, než prosté kovové. Pozrite na tortu niekoľko minút skôr- a zase hranatú formu v rúre v polovici obráťte, aby sa zabránilo spáleným rohom.

9. Poznaj svoju rúru

Väčšina koláčov sa pečie pri teplote približne 180 °C (160 °C teplovzdušná) , plyn 4. Použite teplomer pre kontrolu, či je rúra presne kalibrovaná.

10. Pečieme na prostrednej poličke

… pre väčšinu pečení.

Print Friendly